אבטחת מידע – יתרון של מחשוב ענן

אבטחת מידע מונע מגופים זרים לשבש או להיחשף למידע של העסק. מחשוב ענן מלבד יתרונותיו הרבים מספק גם שירות אבטחת מידע שנועד להגן על העסק, קרא עוד..

תוכן עניינים

אבטחת מידע

אבטחת מידע היא מערכת שתפקידה להגן על מידע הנמצא במחשב מפני סיכונים שונים המאיימים עליהם. עם המצאתם של מערכות מידע ממוחשבות עלה הצורך בהגנה עליהם על ידי מערכות של אבטחת מידע.
מדינות, חברות אנשי עסקים וגופים ביטחוניים עושים שימוש בתוכנות של אבטחת מידע על מנת להגן על מערכות מידע ועל מערכת המחשבים שלהם מפני גורמים מזיקים. גם במגזר הפרטי עושים שימוש רב בתוכנות אבטחת מידע כמו באתרים של בנקים או מכירות, על מנת להגן על פרטי החשבון וכרטיס האשראי של לקוחותיהם.
אבטחת מידע כוללת שלושה התייחסויות.
1. חיסיון – המידע יהיה נגיש אך ורק לאנשים המורשים לכך, שהוגדרו מראש על ידי בעל המערכת.
2. זמינות – המידע יהיה זמין למשתמשים בהתאם לרמה שהוגדרה מראש.
3. שלמות ואמינות – המערכת תוודא כי המידע שמועלה לא עבר שינוי על ידי גורמים לא מורשים או מוסמכים מאז הועלה לראשונה למערכת.

מחשוב ענן

מחשוב ענן הוא הדור הבא של תוכנות מחשב. במקום להתקין תוכנות על גבי המחשב ניתן להשתמש בתוכנות כמו וורד, עריכת סרטים, עריכת תמונות, ניהול יומני פגישות אלקטרוניים ומסמכי טקסט דרך האינטרנט. מחשוב ענן מאפשר גם שמירה של קבצים אישיים ברשת שניתן יהיה לגשת לקבצים אילו מכל מקום בעולם גם ללא שימוש במחשב – כל מכשיר עם חיבור לאינטרנט כמו טלפון נייד יאפשר גישה והורדה של הקבצים.
מחשוב ענן בעצם היא הגדרה הכוללת בתוכה גם את שרותי הדואר האלקטרוני, כלומר תיבת הדואר האלקטרוני הפרטית אינה נמצאת דווקא על שרת אחד אלא על מספר שרתים.
המושג מחשוב ענן נובע משרטוטים המציגים חיבורים בין שרתים ומכונות, אם פעם היה השרטוט מציג חיבור בין מחשב למכשיר אחר המקושר לשרת או רשת, מחשוב ענן מוצג על ידי מחשב המחובר לענן כלומר המחשב מקבל מידע ושירות מכלל השרתים ולא משרת ספציפי אחד.
בניגוד לתוכנות מחשב כגון וורד או אקסל העולות כסף שימוש בתוכנות דרך מחשוב ענן הוא חינם לגמרי וזמין לכל אחד מהגולשים ברשת.

מעוניין לפרסם מאמר על שירות טוב שאתה מעניק ללקוחות?
מאמרים נוספים
עבודות גמר בבנייה חדשה

בענף הבנייה יש הרבה עבודה שצריך לעשות בסוף. זה כולל הוספת נגיעות, הוספת אינסטלציה ואביזרי חשמל, וודא שהכל עובד טוב. עיקר העבודה נופלת על כוח

קרא עוד »
מקלחון זכוכית בהתאמה אישית

התקנת מקלחת זכוכית בהתאמה אישית הפכה פופולרית מאוד בשנים האחרונות ומסיבה טובה. זו יכולה להיות דרך ייחודית ומסוגננת מאוד לעדכן את חדר האמבטיה שלך ועדיין

קרא עוד »
בטיחות ילדים בבית

חשוב לוודא שהבית שלכם בטוח לילדים. אתה יכול להשתמש ברשתות והגנה כדי לוודא שהם לא יוכלו להיכנס לחלקים מסוכנים של הבית. חשוב להפוך את הבית

קרא עוד »
עו"ד לענייני משפחה אזור המרכז

דיני משפחה כוללים את החוקים והתקנות הנוגעים למשפחה כמוסד. זה כולל נישואים, ילדים ורכוש. עורך דין לענייני משפחה הוא איש מקצוע המסייע ללקוחות בבעיות בדיני

קרא עוד »