איך תדעו אם חוויתם תאונת עבודה ומה כדאי לעשות אם כן?

רובנו לא קמים יום אחד בבוקר וחושבים "היום תהיה לנו תאונת עבודה", וזה סך הכל די הגיוני כשחושבים על זה
תאונת עבודה

תוכן עניינים

רובנו לא קמים יום אחד בבוקר וחושבים "היום תהיה לנו תאונת עבודה", וזה סך הכל די הגיוני כשחושבים על זה.

רובנו מאוד משתדלים להיות אופטימיים, חיוביים ולשאוף לחיות בעקבות תכניות וחלומות ולא חרדות, פחדים וראיית שחורות.

עם זאת, ועם כל השתדלות לאופטימיות, זה חשוב וחכם פשוט להיות ריאליים ולשקלל סיכונים בסביבתנו, בין אם זה בעזרים סטטיסטיים מוכחים ובין אם דרך חוג החברים שלנו, הניסיון שלהם ושלנו, והגיון בריא.

לפיכך, מומלץ לדעת וללמוד מה כדאי לעשות במקרה שלא עלינו קורית לנו תאונת עבודה, ואולי כדאי בכלל להתחיל במה ההגדרה המדויקת של תאונת עבודה, כי שם הכל מתחיל בעצם וזה הבסיס להכנה הנכונה לקראת מצב כזה.

אז מה ההגדרה?

תאונת עבודה היא מאורע בו אתם נפגעים בזמן שאתם נמצאים במקום העבודה שלכם, או בדרך אליה או בדרך חזרה ממנה.

איפה היא מתרחשת?

זה יכול להיות גם בזמן העבודה ובמסגרת העבודה, גם אם אתם לא נמצאים פיזית במקום. למשל, אם יצאתם לפגישת עבודה מחוץ למשרד ונפגעתם או נפצעתם בצורה כלשהי, זה מוגדר כתאונת עבודה.

חלקכם ודאי מופתעים כרגע, כי הרבה מאוד אנשים מדמיינים תאונת עבודה כמו משהו שקורה בעבודה פיזית קשה או עבודה באתרי בנייה או מפעלים, כפציעה שמתרחשת באופן ישיר לעבודה עצמה.

לדוגמה, נפילה מסולם או פיגומים, פציעה על ידי מכונה במפעל וכן הלאה.

מה עושים?

עכשיו כשברור פחות או יותר מהי ההגדרה המדויקת, יותר קל לזהות את הסיטואציה שאנחנו מעורבים בה ולהבין מהן הפעולות שחשוב לנקוט באופן מיידי.

למעשה, הדבר הראשון שחשוב לעשות במקרה ונקלעתם למצב כזה, הוא לתעד את האירוע על כל פרטיו באופן המפורט ביותר שניתן.

מומלץ לכתוב כל מה שקרה, כולל התאריך והשעה, אם נכחו עדי ראיה במקום כדי לגבות את עדותם ולקחת גם את פרטיהם האישיים. אם יש אפשרות לצלם תמונות של הפגיעה או של מקום הפגיעה, גם זה כמובן עשוי להועיל. בשלב הבא, עליכם לגשת לרופא או לבית חולים על מנת לקבל טיפול רפואי.

זה בדרך כלל שלב מעט בעייתי, משום שנפגעים רבים הסבורים כי פגיעתם קלה ולא מצריכה טיפול רפואי או שאינם מרגישים כל כאב באותו רגע עלולים לוותר על "התענוג" הכרוך בהתרוצצות לרופא, עמידה בתור וכן הלאה ובכך לפגוע אנושות בתביעתם מול ביטוח לאומי, כלומר, בתהליך קבלת הפיצוי המגיע להם בעקבות התאונה שקרתה להם.

הרופא הוא זה שנותן את האסמכתא הראשונית שנקראת "תעודה ראשונית לנפגע בעבודה" ויש לשמור עליה היטב.

מעבר לכך, לעתים אכן לא מרגישים כאב גם בפגיעות חמורות יותר ולכן חשוב לגשת לרופא להבדק כך או כך.

בשלב הבא עליכם לגשת למשטרה ולקבל מהם אישור על התאונה וכן לידע את המעסיק שלכם לגבי המקרה ולהחתים אותו על טופס שנקרא טופס פגיעה בעבודה ב"ל/250.

בכל שלב ושלב, עליכם לדאוג שלא לאבד או לזרוק שום אישור, מרשם, מסמך, אסמכתא או הפנייה שכן ייתכן מאוד שתתבקשו להציג את כולם במהלך תביעתכם.

בשאיפה שלא תזדקקו למידע הזה לעולם, אך למקרה שכן, אלה הם השלבים הראשונים שטוב שתדעו תמיד.

מעוניין לפרסם מאמר על שירות טוב שאתה מעניק ללקוחות?
מאמרים נוספים
עבודות גמר בבנייה חדשה

בענף הבנייה יש הרבה עבודה שצריך לעשות בסוף. זה כולל הוספת נגיעות, הוספת אינסטלציה ואביזרי חשמל, וודא שהכל עובד טוב. עיקר העבודה נופלת על כוח

קרא עוד »
מקלחון זכוכית בהתאמה אישית

התקנת מקלחת זכוכית בהתאמה אישית הפכה פופולרית מאוד בשנים האחרונות ומסיבה טובה. זו יכולה להיות דרך ייחודית ומסוגננת מאוד לעדכן את חדר האמבטיה שלך ועדיין

קרא עוד »
בטיחות ילדים בבית

חשוב לוודא שהבית שלכם בטוח לילדים. אתה יכול להשתמש ברשתות והגנה כדי לוודא שהם לא יוכלו להיכנס לחלקים מסוכנים של הבית. חשוב להפוך את הבית

קרא עוד »
עו"ד לענייני משפחה אזור המרכז

דיני משפחה כוללים את החוקים והתקנות הנוגעים למשפחה כמוסד. זה כולל נישואים, ילדים ורכוש. עורך דין לענייני משפחה הוא איש מקצוע המסייע ללקוחות בבעיות בדיני

קרא עוד »