הסכם גירושין

גירושין, אולי המילה הכי מדוברת במחוזותינו. מדוע גירושין היא תופעה כל כך שכיחה? שאלה טובה.

תוכן עניינים

גירושין- התופעה

גירושין, אולי המילה הכי מדוברת במחוזותינו. המילה גירושין עולה בכל שיחת סלון, בתכניות הטלוויזיה, וכמו כן בסתר לבם של רבים מן הזוגות הנשואים.

מדוע גירושין היא תופעה כל כך שכיחה? שאלה טובה.

הסכם גירושין כתוצאה ממערכת מחייבת

ניתן להסתכל על גירושין מכמה היבטים. ראשית, ישנם זוגות שמערכת היחסים שלהם הייתה כל כך מוצלחת לפני החתונה, ולפתע לאחריה, הם חשים עתה במערכת מחייבת שלא היו מוכנים אליה קודם לכן, העניין הזה עשוי להטריד רבים מן הזוגות. שכן הרגשת החרדה הזאת מתבטאת היטב בתקשורת של בני הזוג וגוררת ריבים ומתחים, כאשר אחד מבני הזוג ו/או שניהם מגיע למצב של "הגיעו מים עד נפש" הם מציעים הסכם גירושין. אם בעבר אחוז גירושין היה יחסית קטן, הרי שהיום אחוז גירושין עולה ועולה.


לחץ חברתי מעכב גירושין

מהיבט נוסף, ניתן להבין כי לעיתים עומד הזוג בפני קרע במערכת היחסים שלהם, אולם החשש מהלחץ החברתי לא מאפשר להם להחליט על הסכם גירושין. כלומר הלחץ המגיע מתוך "מה יגידו". האם שייך להכניס לחץ שכזה כשיקול? וודאי שלא, אך זהו  גורם שמונע את ההחלטה על הסכם גירושין.


הסכם  גירושין גם במדורי הרכילות

בנוסף, במדורי הרכילות בעיתונים השונים וכן בתכניות הריאליטי שבטלוויזיה אנו רואים זוגות רבים מוכרים ובעלי שם, הנקראים גם "סלבס", אותם זוגות החקוקים אצלנו כבעלי זוגיות מצליחה, מתחילים אט אט לפרק את החבילה.

אם בעבר המילה גירושין הייתה מילה שנאמרת בשקט ובהחבא, הרי שכיום זוהי תופעה שכיחה שמתקיימת אצל זוגות רבים. וכן זוהי מילה מדוברת שאין מתביישים בה.


החלטה פזיזה מידי של הסכם גירושין?

נכון לציין כאן את עניין הוויתור על הזוגיות. ישנם זוגות רבים שמעלים על דעתם את אופציית הגירושין ללא כל טיפול וניסיונות להצלת הנישואין. אותם זוגות מעדיפים לוותר על מערכת היחסים הלכאורה כושלת שלהם ופשוט לשבור את הכלים. לעיתים אף עוברת תקופה קצרה ביותר של נישואין ולאחר מריבות בלתי פוסקות מחליט הזוג על הסכם גירושין ומפרק את החבילה כאשר עוד לא מלאה שנה לנישואיהם.

מעוניין לפרסם מאמר על שירות טוב שאתה מעניק ללקוחות?
מאמרים נוספים
עבודות גמר בבנייה חדשה

בענף הבנייה יש הרבה עבודה שצריך לעשות בסוף. זה כולל הוספת נגיעות, הוספת אינסטלציה ואביזרי חשמל, וודא שהכל עובד טוב. עיקר העבודה נופלת על כוח

קרא עוד »
מקלחון זכוכית בהתאמה אישית

התקנת מקלחת זכוכית בהתאמה אישית הפכה פופולרית מאוד בשנים האחרונות ומסיבה טובה. זו יכולה להיות דרך ייחודית ומסוגננת מאוד לעדכן את חדר האמבטיה שלך ועדיין

קרא עוד »
בטיחות ילדים בבית

חשוב לוודא שהבית שלכם בטוח לילדים. אתה יכול להשתמש ברשתות והגנה כדי לוודא שהם לא יוכלו להיכנס לחלקים מסוכנים של הבית. חשוב להפוך את הבית

קרא עוד »
עו"ד לענייני משפחה אזור המרכז

דיני משפחה כוללים את החוקים והתקנות הנוגעים למשפחה כמוסד. זה כולל נישואים, ילדים ורכוש. עורך דין לענייני משפחה הוא איש מקצוע המסייע ללקוחות בבעיות בדיני

קרא עוד »