יש לכם כסף פנוי להשקעה, מה עושים עכשיו?

איש חושב איך להשקיע את הכסף שלו

תוכן עניינים

עבדתם קשה, חסכתם סכום של 100 אלף שקלים, או אפילו קצת יותר.
אתם חושבים על השקעה אפשרי להשאיר אותו בבנק, זאת אומנם אפשרות בטוחה למדי. אבל כזאת שתספק לכם רווח אפסי בטווח הארוך. בואו נראה מהן אפשרויות ההשקעה הריאליות, אנו מדברים על האפשרויות שיכולות להניב לכן רווח עתידי משמעותי.

רכישת דירה בחו"ל

אחת מן האפשרויות הפופולריות ביותר בשנים האחרונות, היא רכישת נכסים בחו"ל. ראשית עליכם לבדוק באיזו מדינה כדאי לכם להשקיע.
לאחר מכן עליכם לאתר את הנכס ולהתחיל את תהליך הרכישה באמצעות מתווך ועורך דין מקומי. יש להביא בחשבון שלכל מדינה ישנם כללים משלה לגבי השקעות זרות, מדובר על חישובי מס שונים: כלומר גם במקרה שאתם מקבלים תשואה גבוהה על הנכס, ישנו סיכוי גבוה לכך שתשלמו אחוזי מס גבוהים. לסיכום ניתן לראות שמדובר בנתיב השקעה מורכב אשר יצריך מאמצים רבים.

השקעה בשוק ההון

השקעה בשוק ההון זוהי אפשרות אשר ברמה התיאורטית יכולה להניב לכם רווחים בטווח הקצר והארוך. ישנה אפשרות להשקיע במניות דרך הבנק, עצמאית או דרך חברת השקעות. כדי באמת להבין איך השוק המניות עובד, תצטרכו להשקיע זמן רב בלמידה על המניות שבהן אתם רוצים להשקיע, תצטרכו להבין את הרקע של החברות שעומדות מאחורי המניות וכיצד הן פועלות. האפשרות להשקיע בלי להבין את הרקע על החברות תמיד קיימת, אך היא הופכת את השקעתכם להימור מסוכן.  כפי שראינו בשנתיים האחרונות במשבר הקורונה, שוק המניות הוא לא יציב, ההשקעה שלכם יכולה להניב רווח ביום אחד ולמחרת לרדת בעשרות אחוזים, בנוסף עליכם להביא בחשבון את העובדה שבישראל יש מס רווחי הון, כלומר תשלמו 25% מס על הרווחים. תמיד קיימת האפשרות לקחת יועץ השקעות מקצועי שינהל לכם את התיק, אבל זה עדיין לא מבטיח לכם תשואה גבוהה בעתיד.

רכישת קרקע להשקעה בארץ

אפשרות נוספת היא רכישת קרקעות בארץ, לכל שטח אדמה במדינת ישראל יש ייעוד על ידי הרשויות: מסחר, חקלאות, מגורים. אפשר לרכוש כל אחד מסוגי הקרקעות האלו.

קרקע למגורים

למעשה זוהי קרקע אשר מיועדת לבניית בית פרטי. חשוב להדגיש: תהליך הבנייה עצמו יכול להתעכב על פי דרישת הרשות המקומית.
זוהי השקעה מצוינת כי היא מאפשרת לכם לבצע את הצעד הראשון בדרך לבניית בית פרטי, במקרה שתבנו את הבית תוכלו לקבל בית פרטי במחיר שהוא נמוך משמעותית ממחיר השוק.
האפשרות השנייה היא לשמור בידיכם את השטח ולמכור לאחר שהמחירים יעלו, ראוי לציין שבגלל עתודות הקרקע המוגבלות בישראל המחירים עלו בצורה רציפה בשנים האחרונות.

קרקע למסחר

זוהי קרקע אשר מיועדת למסחר, היא בדרך כלל נרכשת על ידי יזמי נדל"ן בסכומים גבוהים. מדובר על השקעה לא ריאלית בגלל הסכום הגבוה שצריך להשקיע, פוטנציאל הרווח קיים ורמת הסיכון היא נמוכה למדי.

קרקע חקלאית

זהו למעשה הסוג הזול ביותר של קרקע הזמינה להשקעה, הסיבה לכך היא שכדי להשתמש בקרקע היא צריכה לשנות את ייעודה. זהו תהליך אשר לוקח מספר שנים, מדובר על אישורים שונים של המועצות המקומיות. למרות העובדה שמדובר בתהליך מורכב וארוך זוהי למעשה השקעה מצוינת לעתיד. ברגע שהשטח יופשר וישנה את ייעודו, יהיו בידיכם שתי אפשרויות: הראשונה היא למכור את הקרקע ליזם שרוצה לבנות, או שתוכלו לבנות לעצמכם בית ולחסוך חלק ניכר מהכספים שהייתם משלמים לקבלן עבור הקרקע. תוכלו לקבל רווח של מאות ואף אלפי אחוזים מההשקעה המקורית שלכם.

איך בעצם רוכשים קרקע להשקעה?

רגע לפני שאתם מתחילים לחשוב על רכישת קרקע, עליכם לבצע כמה בדיקות מקיפות: אילו עסקאות נעשו באזור בשנים האחרונות?
מהו פוטנציאל הרווח לאחר ההוצאות? מהן התוכניות של הרשות המקומית לאזור שבו נמצאת הקרקע?

אם אתם מתלבטים ולא יודעים בדיוק איך להתחיל, אתם מוזמנים לדבר עם יועצי הנדל"ן של רימקס. כך תוכלו לדעת שאתם משקיעים בצורה נכונה ומקבלים את כל המידע הדרוש כדי שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה. אתם מוזמנים להשאיר פה את הפרטים שלכם, הם ישמחו לחזור אליכם.

מעוניין לפרסם מאמר על שירות טוב שאתה מעניק ללקוחות?
מאמרים נוספים
עבודות גמר בבנייה חדשה

בענף הבנייה יש הרבה עבודה שצריך לעשות בסוף. זה כולל הוספת נגיעות, הוספת אינסטלציה ואביזרי חשמל, וודא שהכל עובד טוב. עיקר העבודה נופלת על כוח

קרא עוד »
מקלחון זכוכית בהתאמה אישית

התקנת מקלחת זכוכית בהתאמה אישית הפכה פופולרית מאוד בשנים האחרונות ומסיבה טובה. זו יכולה להיות דרך ייחודית ומסוגננת מאוד לעדכן את חדר האמבטיה שלך ועדיין

קרא עוד »
בטיחות ילדים בבית

חשוב לוודא שהבית שלכם בטוח לילדים. אתה יכול להשתמש ברשתות והגנה כדי לוודא שהם לא יוכלו להיכנס לחלקים מסוכנים של הבית. חשוב להפוך את הבית

קרא עוד »
עו"ד לענייני משפחה אזור המרכז

דיני משפחה כוללים את החוקים והתקנות הנוגעים למשפחה כמוסד. זה כולל נישואים, ילדים ורכוש. עורך דין לענייני משפחה הוא איש מקצוע המסייע ללקוחות בבעיות בדיני

קרא עוד »