כמה עולה הובלת דירה ואיך כדאי להזמין מובילים

תוכן עניינים

פרט לאי נוחות שנלווית למעבר דירה הוא יכול להיות גם יקר למדי והמחיר שלו עשוי להגיע לאלפי שקלים.

הובלת חפצים רבים, רהיטים ומרחקי נסיעה גדולים הם רק חלק מהגורמים שיכולים לגרום לכם לשלם יותר עבור הובלה, ואם זה לא מספיק, מובילים שונים דורשים מחירים אחרים ולכו תדעו מי יעמוד מאחורי ההצעה ומי אמין ויכול להוביל לכם את הדירה במקצועיות ובלי טריקים ושטיקים.

להלן המדריך שיסייע לכם להוביל כל דירה לכל מקום תוך הוזלת העלויות בעד עשרות אחוזים.

קרדיט לתמונה freepik

מחיר הובלת דירה בישראל

מחיר הובלה של דירה יכול לנוע בין כמה מאות שקלים ולהגיע לאלפי שקלים, אך מה שמעניין הוא שחוץ מהגורמים המוכרים שיכולים להשפיע על העלויות, יש גם כאלה שאין להם קשר בין השירות או המקצועיות לבין המחיר הגבוה שדורשים מכם.

אז נכון שיש מרכיבים אובייקטיביים בהצעת מחיר שרובנו מכירים ובכלל זה:

  1. גודל הדירה וכמות חפצים – ככל שיש יותר דברים להוביל, ככה המחיר יעלה.
  2. מרחקי נסיעות – צריכים להוביל דירה בתוך העיר? כנראה שזה יהיה זול יותר ביחס להובלה בינעירונית ואם הערים רחוקות האחת מהשנייה, המחיר רק יכול להאמיר.
  3. עונתיות – ידעתם שבקיץ המחיר הממוצע של הובלת דירה יכול לעלות ב-20% ויותר ביחס לחודשים אחרים? הסיבה היא שהביקוש לשירות עולה במאות אחוזים ומובילים רבים מנצלים זאת כדי להרוויח יותר.
  4. מעלית או מנוף – אם יש לכם מעלית גדולה, מצבכם טוב אך במרבית המקרים שבהם מעבירים דירות, יש צורך להזמין מנוף הרמה לקומות גבוהות שמייקר את המחיר.
  5. אורזים בעצמכם את הדירה? אם אתם חושבים להזמין אורזים או לבקש מהמובילים לארוז עבורכם, המחיר יעלה בהתאם. קחו בחשבון שהדבר נכון גם לגבי פירוק והרכבת רהיטים, סידור הדירה וכל פעולה אחרת שמעבר להובלה עצמה.

עד כאן הכל טוב ויפה אבל האם מישהו יכול להסביר מדוע יש חברות הובלה ומובילים שידרשו מחירים שונים עבור אותה הובלה בדיוק?

ההפרשים במחיר יכולים להגיע למאות שקלים ובדירות גדולות ובתים פרטיים אפילו לאלפי שקלים! האם יש לזה הצדקה והאם אתם מקבלים איזשהו ערך מוסף?

התשובה אינה פשוטה ותלויה בסוג הצעת המחיר ומי שמציע לכם אותה.

בעוד שבמקרים רבים ההפרשים יכולים ללמד משהו על חברה מקצועית שעובדת בסטנדרטים גבוהים לעומת מוביל חאפר שיכול להעלות את המחיר בדיוק ביום המעבר, ישנם גם תרחישים רבים מאוד שבהם ההפרשים בהצעות מחיר אינם משקפים הבדל מהותי בשירות ולהיפך, לפעמים יכול להיות אפילו מצב שבו הצעות מחיר זולות תהינה טובות יותר מהצעות יקרות.

איך זה יכול להיות? הסיבה פשוטה. יש סעיפים נסתרים שאתם לא תמיד מודעים להם ושעשויים להשפיע על הצעת המחיר של כל חברת הובלה.

לדוגמה עומס עבודה ביום נתון. נניח שאתם צריכים הובלה בתאריך שבו אחת מהחברות שמציעות לכם את השירות עמוסה למדי בעוד שחברה אחרת פנויה לחלוטין.

ברור שלחברת ההובלה השנייה תהיה מוטיבציה לתת לכם הצעת מחיר אטרקטיבית יותר כדי שתבחרו דווקא בה בעוד שהחברה הראשונה פחות תהיה מושפעת מההחלטה שלכם.

זאת אגב יכולה להיות גם הסיבה לכך שאתם שומעים על חברת הובלה מומלצת שנתנה לחברים שלכם מחיר זול ופתאום כשאתם מזמינים אותה אתם מגלים הצעת מחיר מופקעת.

אז מה אפשר לעשות כדי להתמודד עם הסוגיה באופן הטוב ביותר? התשובה היא משווים הצעות מחיר של חברות מומלצות.

איך מוזילים את הובלת הדירה?

הדרך המומלצת להזמין הובלת דירה היא להשוות מספר הצעות מחיר, אך חשוב לעשות את זה באופן רציונלי ולהבין מה אתם מקבלים בכל הצעה.

מאחר שאתם לא רוצים לגלות שהמובילים שאתם מתקשרים אליהם אינם פנויים בתאריך של מעבר הדירה שלכם, מומלץ להתחיל חודש לפני ואפילו חודש וחצי. הצעד הזה יסייע לכם במניעת תשובות שליליות או ניצול הלחץ שלכם כדי להעלות את המחיר.

מעבר לכך, צריך להבין מה כל אחד נותן לכם. האם הצעת המחיר כוללת גם מנוף? מה לגבי אריזה של רהיטים שחלק מן המובילים נותנים לכם בחינם וחלק לא?

הדרך הטובה ביותר לקבל הצעת מחיר היא לרכז שמות של 3 עד 5 מובילים או חברות הובלה מומלצים ולהזמין אותם כדי שיתנו לכם הצעה.

הצעת המחיר צריכה להיות בביתכם כשכל התנאים גלויים למובילים והם יודעים מה צריך להעביר, איך ולאן.

לאחר שתקבלו הצעות מחיר תוכלו להשוות ולהבין מה ההצעה הכי משתלמת ולהוביל את הדירה בפחות כסף.

מומלץ לנצל את הביקור של המובילים כדי להתרשם מהם וכדי לבדוק את האפשרות לקבל קרטונים למעבר דירה.

חברות הובלה רבות מוכרות או מספקות קרטונים ללקוחותיהן ואם תשכילו להכניס את זה בהצעת המחיר, תוכלו לחסוך עלויות משמעותיות שיכולות להגיע למאות שקלים.

 דברים שצריך לבדוק לפני שמזמינים חברת הובלות

הזכרנו קודם לכן שהפרשים בין הצעות מחיר לא מלמדים בהכרח על שירות טוב יותר או פחות, אך זה לא אומר שלא צריך לבדוק כל הצעת מחיר לעומקה ולהבין מי עומד מאחוריה.

הדרך הראשונה ואולי החשובה ביותר היא כאמור לקבל הצעת מחיר בביתכם מפני שכך תוכלו לתהות על האנשים שצריכים להוביל לכם את הדירה ולמנוע אי הבנות.

מעבר לכך חשוב לחקור מעט על המובילים ולהבין אם אנשים אחרים ממליצים עליהם או שמזהירים מפניהם.

תוסיפו לזה בדיקה ביטוחית של חברת ההובלה וחתימה על הסכם ברור שכולל את כל הפרטים, והרי לכם תמהיל שיעזור לכם להבטיח גם מחיר זול וגם איכות של חברת הובלה מומלצת.

מעוניין לפרסם מאמר על שירות טוב שאתה מעניק ללקוחות?
מאמרים דומים
מאמרים נוספים
עבודות גמר בבנייה חדשה

בענף הבנייה יש הרבה עבודה שצריך לעשות בסוף. זה כולל הוספת נגיעות, הוספת אינסטלציה ואביזרי חשמל, וודא שהכל עובד טוב. עיקר העבודה נופלת על כוח

קרא עוד »
מקלחון זכוכית בהתאמה אישית

התקנת מקלחת זכוכית בהתאמה אישית הפכה פופולרית מאוד בשנים האחרונות ומסיבה טובה. זו יכולה להיות דרך ייחודית ומסוגננת מאוד לעדכן את חדר האמבטיה שלך ועדיין

קרא עוד »
בטיחות ילדים בבית

חשוב לוודא שהבית שלכם בטוח לילדים. אתה יכול להשתמש ברשתות והגנה כדי לוודא שהם לא יוכלו להיכנס לחלקים מסוכנים של הבית. חשוב להפוך את הבית

קרא עוד »
עו"ד לענייני משפחה אזור המרכז

דיני משפחה כוללים את החוקים והתקנות הנוגעים למשפחה כמוסד. זה כולל נישואים, ילדים ורכוש. עורך דין לענייני משפחה הוא איש מקצוע המסייע ללקוחות בבעיות בדיני

קרא עוד »