מדריך שיפוץ למתחילים

מבקשים להגשים חלום, להתאים את הבית לצרכים חדשים, להשביח את הנכס לקראת מכירה, להכין את הדירה לקראת מעבר, או פשוט לחדש את התשתיות? יש מגוון טיפים שמוטב להכיר לפני שמתחילים
מדריך לשיפוצניק מתחיל

תוכן עניינים

 

מבקשים להגשים חלום, להתאים את הבית לצרכים חדשים, להשביח את הנכס לקראת מכירה, להכין את הדירה לקראת מעבר, או פשוט לחדש את התשתיות?

יש מגוון טיפים שמוטב להכיר לפני שמתחילים, וזאת כי גם אם ניקח חמישה לקוחות שונים שמחזיקים באותו צורך (למשל שיפוץ האמבטיה), עדיין ניתן למצוא חמש רמות שונות של שביעות רצון לצד חמש תוצאות שונות, ועל כן חשוב ביותר לדעת בדיוק מה מבקשים וכמובן שגם מה לדרוש – על מנת שבסופו של תהליך תצאו כמה שיותר מרוצים!

נטרול מכשולים

ראשית יש להיות מוכנים לכך ששיפוץ בבית עשוי להעלות קשיים, הן ברמה הכלכלית והן ברמה הזוגית.

אי לכך מראש יש לנטרל את שתי הבעיות.

מבחינה כספית יש להתחיל את השיפוץ רק לאחר שייעדתם סכום כסף משמעותי, כך שגם תדעו איזה סכום אין לעבור וגם ההוצאה לא תאיים.

מבחינה זוגית, יש לדבר על כך באופן גלוי, לבחון מהן השאיפות של כל צד ואף להחליט מראש מי עומד לקבל החלטות ומי מתנהל מול בעלי התפקיד, כאשר מראש יש להחליט מה עושים כאשר אין הסכמה.

כך לדוגמה אם מדובר בשיפוצים בירושלים והבעל מבקש חיפוי של אבן ירושלמית והאישה מעדיפה חיפוי של אבן רמלה, ניתן מראש להחליט שמי שקבלת ההחלטה יותר מהותית עבורו, הוא זה שבסופו של דבר יכריע.

קחו מידות כהלכה

לא מעט שיפוצים מצריכים לעצור ולקחת כהלכה מידות.

כך למשל הדבר נכון כאשר מבקשים להזמין ריצוף לחדר השינה, או כאשר מבקשים לבנות ספריה לנישה שבחדר המשפחה.

שלב המדידות הנו קריטי, הוא משפיע הן על קבלת מחיר עבור העבודה והן על קניית החומרים.

אי לכך יש לקחת מידות באופן מסודר ולוודא שאתם מבינים מהשרטוט איזו מידה מתייחסת לגובה, לעומק, לרוחב וכדומה.

קבלת החלטות מקצועיות

לא פעם הלקוח יודע שהמצב המצוי אינו רצוי, אך אינו יודע לומר בדיוק מה לשנות. בשלב זה יש לעשות רשימה של סך הפרמטרים שמפריעים ולהתחיל להעלות רעיונות.

אם מרגישים שהפתרון שעליתם עליו אכן מנצח – לכו על זה! אך אם לא מרגישים שמצאתם את המענה הנכון ביותר ניתן להיעזר במעצב פנים.

האם לא מדובר בהוצאה נוספת?

כן ולא.

מעצב פנים עשוי להוביל לתוצאה הרבה יותר שלמה, לרכוש עבורכם מוצרים במחירים יותר טובים, לסייע לשפץ את הקיים (ובכך להימנע מרכישה) וכדומה.

עוד נציין שגם ראוי להתייעץ עם השיפוצניק עצמו, ולו כי יש לו ניסיון רב בתחום.

עם זאת, אין לאפשר לא למעצב ולא לאיש המקצוע לקבל עבורכם החלטות – אתם הם אלו שצרכים לתת את האישור הסופי ורק לאחר שמרגישים שמדובר בתוכנית אידאלית.

בחירת קבלן שיפוצים

החלטה לגבי קבלן שיפוצים הינה החלטה קריטית.

אי לכך יש לבחון רזומה, עבודות קודמות, ניסיון, בקיאות בנישה הרצויה, ביטוח צד ג', תחומי התמחות, עלות ופניות.

לאחר מכן יש לדרוש לו"ז מדויק, לערוך תיאום ציפיות לגבי שלבי התשלום ולחתום על חוזה מסודר, שבין היתר צריך לכלול עלות סופית, שלבי עבודה, סוגי חומרים ואחריות.

הכנת הבית

רגע לפני שהשיפוץ מתחיל, יש להכין את הסביבה המידית, משמע יש לפנות (או לכסות) ריהוט שעשוי לצבור אבק, יש לפנות פריטים קטנים שעשויים ליפול או להיהרס, יש להכין חומרי ניקיון, יש לוודא שיש מספיק חומר עבור שיפוץ (למשל צבע, או ריצוף) ויש להתחיל לבחון אלו פריטים משלימים אתם מבקשים לרכוש, וזאת כי חשוב ביותר להכות בברזל בעודו חם, משמע אם לא תסיימו לעצב את הפינה ישירות בתום השיפוץ, ישנה סבירות גבוהה שהמשימה תידחה לאורך זמן וחבל.

מעוניין לפרסם מאמר על שירות טוב שאתה מעניק ללקוחות?
מאמרים נוספים
עבודות גמר בבנייה חדשה

בענף הבנייה יש הרבה עבודה שצריך לעשות בסוף. זה כולל הוספת נגיעות, הוספת אינסטלציה ואביזרי חשמל, וודא שהכל עובד טוב. עיקר העבודה נופלת על כוח

קרא עוד »
מקלחון זכוכית בהתאמה אישית

התקנת מקלחת זכוכית בהתאמה אישית הפכה פופולרית מאוד בשנים האחרונות ומסיבה טובה. זו יכולה להיות דרך ייחודית ומסוגננת מאוד לעדכן את חדר האמבטיה שלך ועדיין

קרא עוד »
בטיחות ילדים בבית

חשוב לוודא שהבית שלכם בטוח לילדים. אתה יכול להשתמש ברשתות והגנה כדי לוודא שהם לא יוכלו להיכנס לחלקים מסוכנים של הבית. חשוב להפוך את הבית

קרא עוד »
עו"ד לענייני משפחה אזור המרכז

דיני משפחה כוללים את החוקים והתקנות הנוגעים למשפחה כמוסד. זה כולל נישואים, ילדים ורכוש. עורך דין לענייני משפחה הוא איש מקצוע המסייע ללקוחות בבעיות בדיני

קרא עוד »