מהם טווחי המחירים של אפליקציות כיום?

הצעת מחיר על פיתוח אפליקציה מבוססת על מספר פרמטרים קבועים יחסית. ראשית, המחיר נקבע לפי הפלטפורמה.
פיתוח אפליקציות

תוכן עניינים

הצעת מחיר על פיתוח אפליקציה מבוססת על מספר פרמטרים קבועים יחסית. ראשית, המחיר נקבע לפי הפלטפורמה. האפשריות העיקריות העומדות לרשות הלקוחות כוללות פיתוח אפליקציה למערכת ההפעלה של אנדרואיד, אפל, חלונות או פייסבוק. לכל מערכת הפעלה יש דרישות אחרות המשפיעות לא רק על מחיר הפיתוח, אלא גם על אופי האפליקציה והזמן שייקח לפתח אותה. סוג אחר של אפליקציות מתאים עבור דפדפני האינטרנט או הטאבלטים. אפליקציה היא יישום זמין דרך פלטפורמות ייעודיות וניתן להוריד אותם ישירות למכשיר היעד, לרבות טלפון, טאבלטים, מחשבים אישיים, מחשבים ניידים ואפילו טלוויזיות.

שנית, טווח המחירים של אפליקציות תלוי במידה רבה גם בשאלה האם קיים אפיון עבור המערכת. פיתוח אפליקציות עם אפיון יעלה יותר מאשר פיתוח בלבד. את האפיון ניתן לבצע בתוך העסק, באמצעות חברה חיצונית או מול החברה העוסקת בפיתוח האפליקציה בפועל. לכל אפליקציה יש תהליך אפיון אחר התלוי בדרישות העסק, בסוג קהל היעד, בתקציב, במטרות ובצרכיה.

מה כולל המחיר של פיתוח אפליקציה?

חברות המציעות פיתוח ותכנות של אפליקציות מכל הסוגים ולכל המטרות יכולות לגלם במחיר שירותים נוספים. יש חברות המעניקות את שירותי הפיתוח כולל אחסון בשרתים מאובטחים, עיצוב דף פתיחה ועוד. חברות אחרות מתמקדות בבניית האפליקציה בלבד ולא מרכזות סל שירותים נוסף תחת אותה קורת גג. בנוסף, חברות העוסקות בתחום נוהגות לתמחר את השירות לפי המוניטין והרמה שלהן. מהבחינה הזו אין הבדל בין פיתוח לבין כל שירות אחר הניתן במגזר הפרטי והעסקי.

מבחינה טכנית, רוב החברות מתמחרות את העלות לפי שתי שיטות עיקריות. השיטה הראשונה נפוצה יותר ובה מודדת החברה את המחיר לפי שעת עבודה. זו שיטה המתאימה לפיתוח עבור כל סוגי העסקים. בשלב הראשון נותנת החברה הצעת מחיר פר שעת עבודה, ובשלב השני היא מעריכה יחד עם הלקוח כמה שעות עבודה צריך על מנת לסיים את העבודה. שיטה אחרת לתמחור מבוססת לפי תחום. המחיר הוא בין היתר עבור כל מסך או יישום באפליקציה, עבור תוספות שונות כגון תמיכה בסיבוב המכשיר ועבור הוספת אלמנטים מורכבים. חברת פיתוח יכול לערוך מחקר ואפיון של כמות העבודה הנדרשת ולהציע מחיר המבוסס על שילוב בין שתי השיטות הללו.

טווח מחירים משוער על אפליקציה סטנדרטית

כפי שניתן להבין, קשה לקבוע באופן חד משמעי כמה עולה לפתח אפליקציות וטווח המחירים רחב, דינאמי וגמיש מאוד. אף על פי כן, ניתן לסמן במידה מסוימת של ודאות את הרף הנמוך והעליון. סביר להניח כי העלות הראשונית של הפיתוח לא תרד מ-1,000 דולר. זה המחיר הנקוב עבור אפליקציה פשוטה לחלוטין, המיועדת למערכת הפעלה אחת בלבד מבין אלו שצוינו בתחילת הכתבה. אפליקציות מורכבות יותר יעלו 5,000 דולר ומעלה, בעוד אשר למתוחכמות העומדות בשורה אחת עם היישומים המובילים בעולם נדרש תשלום של מאות אלפי שקלים.

המחיר הוא לא הפקטור החשוב ביותר בקביעת ההצלחה של האפליקציה, אולם הוא ללא ספק מהווה שיקול מכריע. רצוי לבצע השוואת מחירים לאחר אפיון צרכים, התייעצות עם אנשי מקצוע והגדרת תקציב הגיוני.

מעוניין לפרסם מאמר על שירות טוב שאתה מעניק ללקוחות?
מאמרים נוספים
עבודות גמר בבנייה חדשה

בענף הבנייה יש הרבה עבודה שצריך לעשות בסוף. זה כולל הוספת נגיעות, הוספת אינסטלציה ואביזרי חשמל, וודא שהכל עובד טוב. עיקר העבודה נופלת על כוח

קרא עוד »
מקלחון זכוכית בהתאמה אישית

התקנת מקלחת זכוכית בהתאמה אישית הפכה פופולרית מאוד בשנים האחרונות ומסיבה טובה. זו יכולה להיות דרך ייחודית ומסוגננת מאוד לעדכן את חדר האמבטיה שלך ועדיין

קרא עוד »
בטיחות ילדים בבית

חשוב לוודא שהבית שלכם בטוח לילדים. אתה יכול להשתמש ברשתות והגנה כדי לוודא שהם לא יוכלו להיכנס לחלקים מסוכנים של הבית. חשוב להפוך את הבית

קרא עוד »
עו"ד לענייני משפחה אזור המרכז

דיני משפחה כוללים את החוקים והתקנות הנוגעים למשפחה כמוסד. זה כולל נישואים, ילדים ורכוש. עורך דין לענייני משפחה הוא איש מקצוע המסייע ללקוחות בבעיות בדיני

קרא עוד »