מתי צריך להזמין יועץ חשמל?

במקרים רבים בחיינו אנו מגלים מתי נכון להזמין חשמלאי בעצמנו, ולעומת זאת מתי עלינו להזמין דוקא את שירותיהם הספציפיים של אנשי חברת החשמל באופן רשמי יותר
חשמלאי בעבודה

תוכן עניינים

כולם יודעים מיהו חשמלאי ומתי יש להזמין אותו, וכן במקרים רבים בחיינו אנו מגלים מתי נכון להזמין חשמלאי בעצמנו, ולעומת זאת מתי עלינו להזמין דווקא את שירותיהם הספציפיים של אנשי חברת החשמל באופן רשמי יותר.

אך תחום שירות שהרבה אנשים עדיין לא התוודעו אליו וחבל שכך, הוא שירותיו של בעל מקצוע בשם 'יועץ חשמל' – האמון על הענקת התמונה המלאה והאמינה ביותר אודות החשמל בביתכם, לפני שיפוץ, לפני בניה או אפילו בהוספת נקודת חשמל חדשה, או כניסה לבית קיים.

מהו תפקידו של יועץ חשמל?

ראשית חשוב להבין כי יועץ חשמל חייב להיות מהנדס מוסמך, או לכל הפחות חשמלאי עם תעודה ורישיון בתוקף, הרשאים לעבוד עם חשמל באופן ספציפי, ומחזיקים בניסיון עשיר ורלוונטי בתחום.

כך, בין אם אתם מתכננים להקים מערכת חשמל חדשה כוללת בבית, ובין אם אתם מעוניינים לקבל חוות דעת רק אודות אזור אחד בביתכם כדי להקים בו אלמנט חשמל בודד (ואין זה משנה אם הוא דקורטיבי או פונקציונלי), אפשר ומומלץ להתייעץ עם יועץ שכזה, כדי לקבל תמונת מצב מדויקת של ביתכם ולדעת מה מצבו מבחינה בטיחותית, מה נחשב לחסכוני יותר ומה ישתלב בצורה האידאלית בביתכם ובתנאים הספציפיים הייחודיים לו.  

בדיקת מצב קיים

גם במקרים בהם אינכם מעוניינים בהכרח לבצע כל שינוי או שיפוץ חדש בבית, ואתם נכנסים למשל לדירה חדשה אך אינכם בטוחים בנוגע לתקינות החשמל שבה, ניתן להזמין את שירותיו של חשמלאי יועץ ולהבין האם הבית בטיחותי מבחינה זו או לא.

במקרים בהם יתגלו ליקויים בהחלט ניתן יהיה לדרוש מבעל הבית לתקן אותם, או לכל הפחות לדאוג לכך אל מול הדייר הקודם שהתגורר בדירה, וכך להבטיח לא רק את בטחונכם האישי – אלא גם להבטיח כי לא תחוייבו בתשלום עבור תקלות עבר שלא  אתם הייתם אחראים להם.

גם במקרים בהם אתם בעלי הדירה בהחלט ייתכן כי תזדקקו לשירותיו, במגוון מצבים ותרחישים העשויים להתרחש אל מול השוכרים שלכם.

על מי האחריות להזמין?

על פי רוב, חשמלאי יועץ אינו נחשב לתחום שירות שחלה חובה להזמינו, אך בהחלט כדאי לעשות זאת במקרים בהם עשויה להתגלע מחלוקת בין בעל הבית למשכיר הדירה.

לכן, במיוחד במקרים בהם האינטרס מצדד בכם (אך במקרים רבים גם אם לא, ועליכם לנהוג בהגינות כבעלי דירה למשל), מומלץ להיעזר בשירותיו של יועץ חשמל מקצועי, ולהבטיח את יחסיכם הטובים עם השוכר או לחלופין עם משכיר הדירה.

מחיר הזמנת יועץ חשמל עשוי להיות אמנם יקר (בין מאות שקלים בודדות לכמה אלפי שקלים), אך ברובם ככולם של המקרים מדובר בהשקעה משתלמת, שלכל הפחות היתה בטיחותית – אם לא חסכונית ומרחיבה את הידע אודות הדירה בצורה משמעותית ובעלת ערך רב לעתיד.

מעוניין לפרסם מאמר על שירות טוב שאתה מעניק ללקוחות?
מאמרים נוספים
עבודות גמר בבנייה חדשה

בענף הבנייה יש הרבה עבודה שצריך לעשות בסוף. זה כולל הוספת נגיעות, הוספת אינסטלציה ואביזרי חשמל, וודא שהכל עובד טוב. עיקר העבודה נופלת על כוח

קרא עוד »
מקלחון זכוכית בהתאמה אישית

התקנת מקלחת זכוכית בהתאמה אישית הפכה פופולרית מאוד בשנים האחרונות ומסיבה טובה. זו יכולה להיות דרך ייחודית ומסוגננת מאוד לעדכן את חדר האמבטיה שלך ועדיין

קרא עוד »
בטיחות ילדים בבית

חשוב לוודא שהבית שלכם בטוח לילדים. אתה יכול להשתמש ברשתות והגנה כדי לוודא שהם לא יוכלו להיכנס לחלקים מסוכנים של הבית. חשוב להפוך את הבית

קרא עוד »
עו"ד לענייני משפחה אזור המרכז

דיני משפחה כוללים את החוקים והתקנות הנוגעים למשפחה כמוסד. זה כולל נישואים, ילדים ורכוש. עורך דין לענייני משפחה הוא איש מקצוע המסייע ללקוחות בבעיות בדיני

קרא עוד »