ניסור וקידוח בטון מא' ועד ת' – מידע מקיף

תחום עבודות הבטון הינו תחום רחב ועשיר, הכולל בתוכו מגוון עבודות שיפוצים ופיתוח שנעשות באמצעות חומר הבטון ואמצעי עבודה וכלים ייעודיים שונים ומיוחדים. אחת מהעבודות בטון הנפוצות ביותר בתחום הינה ניסור בטון
ניסור אספלט

תוכן עניינים

מהו ניסור בטון?

תחום עבודות הבטון הינו תחום רחב ועשיר, הכולל בתוכו מגוון עבודות שיפוצים ופיתוח שנעשות באמצעות חומר הבטון ואמצעי עבודה וכלים ייעודיים שונים ומיוחדים.

אחת מהעבודות בטון הנפוצות ביותר בתחום הינה ניסור בטון.

צמד המילים 'ניסור בטון' עשוי להישמע לא הגיוני לאנשים רבים שאינם מגיעים מן התחום מכיוון שהבטון הינו חומר הידוע ומוכר כחומר חזק וכמעט בלתי ניתן לשבירה.

לכן, מעטים יודעים כי ניתן לנסר בטון ובשל כך לא תמיד מבצעים את הנחוץ להם מבחינת שיפוצים ושינויים במבנה.

למעשה, ניתן לנסר בטון כאשר פעולה זו נעשית על ידי גורם מקצועי, באמצעות כלי עבודה ספציפיים ומתבצעת תוך מספר שעות בבטיחות מרבית ומאפשרת לבצע שינויים שונים במבנה. 

כיצד מבצעים ניסור בטון?

כפי שציינו קודם לכן, ניסור בטון יתבצע על ידי כלי עבודה ייעודיים.

הנפוץ מבין הכלים והשימושי ביותר הינו דיסק יהלום.

כיום ישנה טכנולוגיה מתפתחת ומתקדמת שהביאה ליצירת כלי עבודה מתקדמים אלו כאשר היהלום הינו כלי גדול העשוי משיניים חדות עם שבבי יהלום (הידוע כחומר עוצמתי למדי).

באמצעותו, ניתן לנסר ולקדוח בבטון.

יחד עם זאת, לא מספיק להשתמש בדיסק יהלום או בכל כלי אחר, החשיבות המירבית היא דווקא על מבצע העבודה – הגורם האנושי.

חשוב מאוד שמפעיל הכלי יהיה אדם מיומן ומקצועי, אשר יודע לבצע את העבודה בבטיחות ובמיומנות וחשוב לא פחות מזה – יביא לתוצאות מדויקות ורצויות.

לכן, אם הנכם שוקלים להזמין עבודות בטון כלשהן הכוללות שימוש בכלי עבודה כבדים ומורכבים, חשוב שאת העבודה תבצע חברה או קבלן מוכר, מקצועי ובעל מוניטין בתחום זה.

מהו קידוח בטון?

קידוח בטון לעומת ניסור בטון זו פעולה מעט שונה אך לעיתים היא נעשית על ידי כלי עבודה זהים.

לרוב, ניסור בטון הוא מסיבי יותר ומסיר חלקי בטון גדולים יותר כמו הסרת קיר העשוי מבטון.

קידוח בטון הוא למעשה חדירה אל תוך עומק הבטון והתקנה כלשהי בתוכו.

למשל, אם ברצונכם לפעור חלון בממ"ד העשוי מבטון – תזדקקו לקידוח בבטון ולאו דווקא לניסור בטון.

כך או כך, אם אינכם מבדילים או מבינים מהו ההבדל ביניהם, התייעצו עם איש מקצוע מן התחום והוא יספק לכם את כל התשובות לשאלות ולצרכים שלכם בתחום הבטון.

מה ניתן לעשות באמצעות קידוח בטון?

קיימות מגוון עבודות הנעשות באמצעות קידוח בטון, למשל הנפוצות מביניהם הן יצירת פתח לקמין, קידוח פתח או מעבר למכונת כביסה / מייבש כביסה וכדומה.

עלויות ומחירים של קידוח וניסור בטון

המחיר שתשלמו על כל אחת מן העבודות הללו משתנה בהתאם לכמה גורמים, כגון : כמות הקידוחים / ניסורים שיש בהם צורך, עובי הבטון עמו עובד בעל המקצוע והשימושים בכלי יעודיים.

תוכלו לקבל הצעת מחיר עוד בטרם הזמנת העבודה וכך תדעו באופן כללי אם העלויות הוגנות ומתאימות לכם.

מעוניין לפרסם מאמר על שירות טוב שאתה מעניק ללקוחות?
מאמרים נוספים
עבודות גמר בבנייה חדשה

בענף הבנייה יש הרבה עבודה שצריך לעשות בסוף. זה כולל הוספת נגיעות, הוספת אינסטלציה ואביזרי חשמל, וודא שהכל עובד טוב. עיקר העבודה נופלת על כוח

קרא עוד »
מקלחון זכוכית בהתאמה אישית

התקנת מקלחת זכוכית בהתאמה אישית הפכה פופולרית מאוד בשנים האחרונות ומסיבה טובה. זו יכולה להיות דרך ייחודית ומסוגננת מאוד לעדכן את חדר האמבטיה שלך ועדיין

קרא עוד »
בטיחות ילדים בבית

חשוב לוודא שהבית שלכם בטוח לילדים. אתה יכול להשתמש ברשתות והגנה כדי לוודא שהם לא יוכלו להיכנס לחלקים מסוכנים של הבית. חשוב להפוך את הבית

קרא עוד »
עו"ד לענייני משפחה אזור המרכז

דיני משפחה כוללים את החוקים והתקנות הנוגעים למשפחה כמוסד. זה כולל נישואים, ילדים ורכוש. עורך דין לענייני משפחה הוא איש מקצוע המסייע ללקוחות בבעיות בדיני

קרא עוד »