סורגים

סורגים הם החזית של החלון. יש מגוון סוגים של סורגים לבית . מעבר לכך הסורגים עוזרים באבטחת הבית ובהגנה על ילדים קטנים כדי שלא יתפסו על החלונות.

תוכן עניינים

כאשר באים אתם להתקין סורגים בביתכם עליכם לשים לב למספר גורמים חשובים:

ראשית, כאשר אתם מזמינים מתקין סורגים לביתכם על מנת לבדוק הצעת מחיר, חשוב שתציגו לו מהי מטרת הסורגים. מטרתם יכולה להיות קריטית מבחינת עיצוב הסורגים ועלותם.
מטרות הסורגים יכולים להיות בעיקר מניעת פריצה או מניעת נפילה.
במקרה האחרון חשוב במיוחד התקנת סורגים כאשר בין בני הבית יש פעוטות וילדים קטנים, אשר הם לעיתים בלתי צפויים ועשויים לטפס ליד חלון פתוח.

במקרה השני, מקרה של פריצה, יש חשש במיוחד אם אתם גרים באחת הקומות התחתונות של הבניין.
כאמור, מטרת הסורגים משפיעה על עיצוב סורגים וכן על מחירם: כך שבמקרה שמתכננים סורגים עבור חשש מנפילה, ניתן להסתפק אפילו בעובי של חמישה מילימטרים עבור כל סורג, ומבחינת עיצוב – סורגים כאלו יכולים להיות שטוחים.
לעומת זאת, במקרה של סורגים המתוכננים עבור מניעת פריצה, יש להקפיד על סורגים עבים יותר – בסביבות שנים עשר עד ארבעה עשר מילימטרים.

גורם נוסף המשפיע על מחיר הסורגים הוא עיצוב סורגים. עיצוב בסיסי קונבנציונלי וגם עיצובים שהם מעט יותר דקורטיביים עדיין עומדים בטווח המחירים הממוצע. עם זאת, אם החלטתם להוסיף לסורגי ביתכם קישוטים מיוחדים או שצורתם של סורגים אינה קונבנציונלית ומורכבת יותר מזו של סורגים פשוטים, כן תצטרכו להוסיף יחסית סכום נכבד.

גורם נוסף שיש לקחת בחשבון הוא הצבע:

למעט אלמנט היופי, חשוב להוסיף צבע לסורגים על מנת למנוע פגיעות של מזג אויר ולמנוע חלודה.
גם כאן יש לקחת בחשבון את העלות : ככל שצבע הסורגים עמיד יותר כך תצטרכו לשלם מחיר גבוה יותר.
הצבעים הרגילים שהם גם קצת פחות עמידים הם צבעים על בסיס סיליקון.

לעומתם קיימת צביעה של איבוק אפוקסי אשר מבטיחה צבע עמיד לשנים רבות. צביעה מסוג זה היא גם יקרה יותר.
פעולה חשובה נוספת היא הגילוון. מטרת פעולת הגילוון היא למנוע חלודה. כמו בפעולות הקודמות, גם כאן יש הבדלי עלות – תלוי אם הגילוון הוא חם או קר.

גילוון קר זול יותר אך מחזיק מעמד לפחות זמן.
לעומת זאת גילוון חם עמיד יותר, אך גם יקר יותר וגם מראהו מעניק לסורגים מראה מחוספס מעט יותר.
הרעיון בגילוון חם הוא ציפוי סורגים בכמות גדולה של אבץ.
יש לציין שגם גילוון קר מבצעים על בסיס אבץ.

מעוניין לפרסם מאמר על שירות טוב שאתה מעניק ללקוחות?
מאמרים נוספים
עבודות גמר בבנייה חדשה

בענף הבנייה יש הרבה עבודה שצריך לעשות בסוף. זה כולל הוספת נגיעות, הוספת אינסטלציה ואביזרי חשמל, וודא שהכל עובד טוב. עיקר העבודה נופלת על כוח

קרא עוד »
מקלחון זכוכית בהתאמה אישית

התקנת מקלחת זכוכית בהתאמה אישית הפכה פופולרית מאוד בשנים האחרונות ומסיבה טובה. זו יכולה להיות דרך ייחודית ומסוגננת מאוד לעדכן את חדר האמבטיה שלך ועדיין

קרא עוד »
בטיחות ילדים בבית

חשוב לוודא שהבית שלכם בטוח לילדים. אתה יכול להשתמש ברשתות והגנה כדי לוודא שהם לא יוכלו להיכנס לחלקים מסוכנים של הבית. חשוב להפוך את הבית

קרא עוד »
עו"ד לענייני משפחה אזור המרכז

דיני משפחה כוללים את החוקים והתקנות הנוגעים למשפחה כמוסד. זה כולל נישואים, ילדים ורכוש. עורך דין לענייני משפחה הוא איש מקצוע המסייע ללקוחות בבעיות בדיני

קרא עוד »