פגמים באף: מתי תדרש התערבות ניתוחית?

פגמים-באף

תוכן עניינים

פגמים באף: מתי תדרש התערבות ניתוחית?

פגמים באף הם סיווג רחב של ניתוחי אף. זהו הסוג הנפוץ ביותר של ניתוח אף, והוא יכול להיעשות בגישה פתוחה ללא צורך בחיתוך עור.

ההחלטה לעבור התערבות כירורגית למומים באף תהיה תלויה במספר גורמים:

-סוג וחומרת הפגם הקיים.

-גיל המטופל ומצבו הרפואי

-מטרות אסתטיות של המטופל

ניתוח אף הוא תהליך של שחזור, שיפוץ או שינוי המבנה הפיזי של האף.

ניתוח אף יכול להתבצע משתי סיבות עיקריות: לתיקון פגם (כגון שסע) בעצם האף או בסחוס; או לשפר את המראה החיצוני של האדם. מטרת מאמר זה היא לספק מידע מקיף לגבי מתי תידרש התערבות כירורגית במהלך שחזור מומים באף.

פגמים באף הם חלק מהבעיות הנפוצות ביותר שאנשים מתמודדים איתם. הם עשויים להיות בולטים יותר אצל אנשים מסוימים מאשר אצל אחרים, אך הם יכולים להתרחש מסיבות שונות.

המידע שלהלן יפרט את ההליך למומים באף וכן למה לצפות לפני ואחרי הניתוח.

מומים באף שכיחים בכל קבוצות הגיל אך נראים בתדירות גבוהה יותר בילדים. הם עשויים להיות מולדים או נרכשים עקב טראומה, זיהום או תגובות אלרגיות. פגמים מולדים באף כוללים את הדברים הבאים:

1) אפיסטקסיס

2) סינוסיטיס

3) ציסטות

4) כונדרוסטה

5) הזעת יתר

6) היפוסמיה/אנוסמיה

7) מום של האף, המחיצה והחך הקדמי.

פגמים באף מעוררים דאגה רבה עבור החולים. הדרך הטובה ביותר להתמודד איתם היא באמצעות ניתוח. ניתוח אף הוא תהליך שניתן לבצע בחולים רבים כדי להתמודד עם פגמים באף. מומחה לניתוחי אף ופלסטיקה אמור להיות מסוגל לבצע תהליך זה בכל מטופל עם פגם באף.

השלב הראשון בניתוח מום באף הוא הטיפול הטרום ניתוחי הכולל הערכת מצב המטופל וביצוע בדיקה רפואית לו.

השלב השני של הליך זה הוא הרדמה, אשר עשויה להיות הרגעה תוך ורידי או הרדמה כללית בהתאם לרמת אי הנוחות שיש למטופל בשלב זה. לעיתים תתבצע גם הרדמה מקומית במסגרת שלב זה. בשלב זה, חלק מהמטופלים עשויים לדרוש גם תוספת חמצן או אינטובציה לנשימה נכונה, כמו גם מכשירי ניטור כגון מדי דופק המובנים בטבלה.

האף הוא אחד המאפיינים החשובים ביותר של הפנים. זה גם ממלא תפקיד חשוב בדרכי הנשימה ובנשימה. אז, פגמים באף יכולים לגרום לבעיות בריאותיות חמורות.

ניתוח אף הוא תהליך של שחזור, שיפוץ או שינוי המבנה הפיזי של האף.

ניתוח אף יכול להתבצע משתי סיבות עיקריות: לתיקון פגם (כגון שסע) בעצם האף או בסחוס; או לשפר את המראה החיצוני של האדם. מטרת מאמר זה היא לספק מידע מקיף לגבי מתי תידרש התערבות כירורגית במהלך שחזור מומים באף.

ניתוח אף הוא הליך כירורגי שנעשה על מנת לתקן פגמים באף. ישנם סוגים שונים של התערבויות כירורגיות שניתן לעשות באף כגון ניתוח מחיצה, ניתוח אף והפחתת טורבינות.

האם נדרשת התערבות כירורגית למום באף או לא תלויה בסוג הפגם ובחומרתו. סינוסיטיס היא זיהום בסינוסים אשר לעיתים קרובות דורש ניתוח. לעתים קרובות יש להסיר פוליפים גם בניתוח. מחיצת אף סטיה מצריכה בדרך כלל ניתוח גם אם היא גורמת לקשיי נשימה וגודש כרוני.

הצורך בניתוח אף יכול להיות תלוי בגורמים שונים כגון חומרת התסמינים ונוכחות של תהליכי מחלה בסיסיים הדורשים התערבות בנוסף לפגם הראשוני הקיים.

מעוניין לפרסם מאמר על שירות טוב שאתה מעניק ללקוחות?
מאמרים דומים
מאמרים נוספים
עבודות גמר בבנייה חדשה

בענף הבנייה יש הרבה עבודה שצריך לעשות בסוף. זה כולל הוספת נגיעות, הוספת אינסטלציה ואביזרי חשמל, וודא שהכל עובד טוב. עיקר העבודה נופלת על כוח

קרא עוד »
מקלחון זכוכית בהתאמה אישית

התקנת מקלחת זכוכית בהתאמה אישית הפכה פופולרית מאוד בשנים האחרונות ומסיבה טובה. זו יכולה להיות דרך ייחודית ומסוגננת מאוד לעדכן את חדר האמבטיה שלך ועדיין

קרא עוד »
בטיחות ילדים בבית

חשוב לוודא שהבית שלכם בטוח לילדים. אתה יכול להשתמש ברשתות והגנה כדי לוודא שהם לא יוכלו להיכנס לחלקים מסוכנים של הבית. חשוב להפוך את הבית

קרא עוד »
עו"ד לענייני משפחה אזור המרכז

דיני משפחה כוללים את החוקים והתקנות הנוגעים למשפחה כמוסד. זה כולל נישואים, ילדים ורכוש. עורך דין לענייני משפחה הוא איש מקצוע המסייע ללקוחות בבעיות בדיני

קרא עוד »