פסיפס – אמבטיות

אמנם היום לא נפוץ השימוש בפסיפס לריצוף, אך יותר ויותר אנשים משתמשים בפסיפסים בעיצוב מודרני לחיפוי של קירות חדרי אמבטיה

תוכן עניינים

מהו פסיפס ומתי הוא הומצא ?

פסיפס הוא יצירת אומנות המורכבת מהמון אבנים קטנות בצבעים שונים ומגוונים היוצרות יחד תמונה. הפסיפס הראשון בעולם שאנו מכירים הוא מהעיר גורדון (היום נמצא בטורקיה) מהמאה השישית לפני הספירה בפסיפס זה רואים צורות גאומטריות אך עד מהרה השתכללה טכניקת הפסיפס וכללה תמונות מורכבות של דמויות, אנשים חיות, מבנים וצמחים.

פסיפסים בימי קדם שמשו לעיטור של רצפות של מבנים יוקרתיים ומיוחדים ובתקופות מסוימות אפילו קירות, היו מעטרים על ידי פסיפסים. ככל שהאבנים  בפסיפס קטנות יותר כך נחשבת העבודה לקשה יותר ויוקרתית יותר.

פסיפס היום

היום לא נפוץ השימוש בפסיפס לריצוף אך יותר ויותר אנשים משתמשים בפסיפס לחיפוי של קירות חדרי אמבטיה או משטחים שונים כמו המשטח סביב כיור האמבטיה ואפילו משטחי עבודה במטבח. הפסיפס מעניק אפשרויות רבות של משחקים בצבעים ודגמים מיוחדים שאינם מתאפשרים בשימוש בקרמיקה רגילה לחיפוי קירות או בשיש למשטחים. ניתן לשלב בים הדברים ולחפות קירות עם משחק של פסיפס עם קרמיקה רגילה.

אמבטיות

כל מי שבונה בית חדש או משפץ את ביתו הקיים מכיר את ההתלבטות, האם לשים אמבטיות או מקלחון ? ובמקרה של אמבטיות, איזה גודל ? האם אמבטיה קטנה סטנדרטית או זוגית וגדולה.

הדבר החשוב ביותר שצריך להקפיד עליו כאשר מעצבים אמבטיות הוא הנוחות של השימוש והאסתטיקה. מעבר לפונקציה של ניקיון ושימוש בשירותים חדרי אמבטיה נועדו לשמש כמקום להירגע בסוף יום ארוך ( או לפני יום ארוך ) ולכן צריכות לשדר נעימות ונוחות.

חלק מהאווירה שנוצרת בחדר האמבטיה קשורה באסתטיקה, חשוב להקפיד ליצור חדר מרווח ונוח לשימוש. אם למשל יש לכם חדר קטן יחסית אבל בכל זאת אתם רוצים לשים בו אמבטיה אך פוחדים מתחושה של צפיפות, ניתן לשים אמבטיה קטנה שתחסוך לכם במקום, בנוסף כדאי לשים מראה גדולה שתקנה לחדר מרחב ותבטל את הרגשת הקלסטרופוביה.
כמובן אל תשכחו לשים דברים קטנים ומפנקים באמבטיה כמו מפיצים של ריח טוב, סבונים מיוחדים וקישוטים שיעשו לכם הרגשה נעימה.

מעוניין לפרסם מאמר על שירות טוב שאתה מעניק ללקוחות?
מאמרים נוספים
עבודות גמר בבנייה חדשה

בענף הבנייה יש הרבה עבודה שצריך לעשות בסוף. זה כולל הוספת נגיעות, הוספת אינסטלציה ואביזרי חשמל, וודא שהכל עובד טוב. עיקר העבודה נופלת על כוח

קרא עוד »
מקלחון זכוכית בהתאמה אישית

התקנת מקלחת זכוכית בהתאמה אישית הפכה פופולרית מאוד בשנים האחרונות ומסיבה טובה. זו יכולה להיות דרך ייחודית ומסוגננת מאוד לעדכן את חדר האמבטיה שלך ועדיין

קרא עוד »
בטיחות ילדים בבית

חשוב לוודא שהבית שלכם בטוח לילדים. אתה יכול להשתמש ברשתות והגנה כדי לוודא שהם לא יוכלו להיכנס לחלקים מסוכנים של הבית. חשוב להפוך את הבית

קרא עוד »
עו"ד לענייני משפחה אזור המרכז

דיני משפחה כוללים את החוקים והתקנות הנוגעים למשפחה כמוסד. זה כולל נישואים, ילדים ורכוש. עורך דין לענייני משפחה הוא איש מקצוע המסייע ללקוחות בבעיות בדיני

קרא עוד »