רפואה משלימה לכאבי גב בקרב הגיל השלישי

רפואה משלימה עשויה להיות המזור לכאביהם של אנשים מבוגרים רבים, אשר סובלים מכאבי גב בין אם מדובר על כאב "חדש" ובין אם זהו כאב שמלווה אותם לאורך שנים
מישהי הנראית סובלת מכאבי גב

תוכן עניינים

רפואה משלימה עשויה להיות המזור לכאביהם של אנשים מבוגרים רבים, אשר סובלים מכאבי גב בין אם מדובר על כאב "חדש" ובין אם זהו כאב שמלווה אותם לאורך שנים.

חלק ניכר מהקשישים בארץ עדיין מעדיפים, בתור פתרון ראשוני, לפנות אל הרפואה הקונבנציונלית והרבה פעמים עולה השאלה כיצד טיפולים מקובלים ונפוצים, לכאורה, אינם מסייעים כלל לפתרון הבעיה.

כאשר מדובר בכאבי גב הדורשים התערבות מקצועית, לעיתים קרובות מומלץ להיעזר בפתרונות חדשים.

האם רק אנשים מבוגרים סובלים מכאבי גב?


למרבה הצער, כאבי גב תחתון הם נחלתם של בני אדם ממגוון גילאים, הן אצל אנשים בריאים לחלוטין ופעילים בחיי היום יום שלהם והן אצל אלו שלא רגילים לבצע פעילות גופנית, אשר מבחינה פיזית נחשבים ללא בריאים.

הוכח כי רפואה משלימה ומגוון הטיפולים שניתן לקבל במסגרתה, לעיתים קרובות דרך קופת החולים שבה רשום הפציינט, מכילה שפע של אפשרויות סיוע למבוגרים ולצעירים כאחד.

כיוון שאנשי המשתייכים לגיל השלישי נוטים, סטטיסטית, לסבול יותר מכאבי שכאלו ופעמים רבות אף בעוצמה גבוהה יותר המגבילה את התפקוד הגופני שלהם, כדאי לבדוק את כל האופציות העומדות בפני המטופל ולבחון מתן טיפול אלטרנטיבי בנוסף לקונבנציונלי ולעיתים אף במקומו.

כיצד הפכה רפואה משלימה לפופולרית בקרב בני הגיל השלישי?

בשנים האחרונות עולה קרנה של רפואה משלימה גם אצל קשישים.

ניתן להגיד כי אנשים מבוגרים יהיו יותר סקפטיים כלפי טיפולים שאינם סטנדרטיים ולא כוללים בתוכם בהכרח תרופות "רגילות, לכן משמח לראות כיצד, בכל זאת, רבים מהם פתוחים יותר כלפי הנושא ומבינים כי ייתכן שטיפולים מסוימים יאריכו את חייהם ובעיקר – יסייעו להפיכתם לאיכותיים יותר.

רפואה משלימה עשויה, בנוסף לפן המשלים שלה המיועד לתמוך בפתרונות הקונבנציונליים, אף למנוע הישנות של כאבים, במקביל למניעת התפתחותן של בעיות בריאותיות שונות לרבות כאבי גב.

טיפולים ברפואה המשלימה שעשויים לסייע לקשישים עם כאבי גב תחתון

ניתן להפנות אנשים מבוגרים הסובלים מכאבים אל הטיפולים המוצעים במסגרת רפואה משלימה, הנה חלק מהשיטות לטיפול בהן ניתן להיעזר:

  1. רפלקסולוגיה – טיפול המתבצע בפועל כעיסוי על כפות הרגליים, אך עשוי לעזור בהפחתת כאבים בכל חלקי הגוף.
  2. דיקור סיני – דקירה עדינה של המטופל באמצעות מחטים דקיקות ביותר, המיועדות לקידום של תהליכים טבעיים של ריפוי כאשר גם כאן – היכולת לעזור היא למגוון איברים שונים בגוף בהם מורגש כאב.
  3. פלדנקרייז – שיטה שמטרתה ללמד אנשים כיצד לבצע תנועות גוף יומיומיות בצורה נכונה, ללא עומס ומאמץ מיותר של השרירים, על מנת לאפשר החלמה של כאבים שנוצרו לאחר שהמטופל נהג להניע את גופו בצורה שהחריפה את כאביו.

טיפולים נוספים רבים קיימים במסגרות של הרפואה המשלימה, לכן כדאי להיפגש עם רופא המתמחה, בנוסף להשכלתו ברפואה המערבית, גם בתחומים של הטיפולים האלטרנטיביים השונים ולקבל מידע חיוני והמלצה באשר לפנייה אל טיפול כזה או אחר.

מעוניין לפרסם מאמר על שירות טוב שאתה מעניק ללקוחות?
מאמרים נוספים
עבודות גמר בבנייה חדשה

בענף הבנייה יש הרבה עבודה שצריך לעשות בסוף. זה כולל הוספת נגיעות, הוספת אינסטלציה ואביזרי חשמל, וודא שהכל עובד טוב. עיקר העבודה נופלת על כוח

קרא עוד »
מקלחון זכוכית בהתאמה אישית

התקנת מקלחת זכוכית בהתאמה אישית הפכה פופולרית מאוד בשנים האחרונות ומסיבה טובה. זו יכולה להיות דרך ייחודית ומסוגננת מאוד לעדכן את חדר האמבטיה שלך ועדיין

קרא עוד »
בטיחות ילדים בבית

חשוב לוודא שהבית שלכם בטוח לילדים. אתה יכול להשתמש ברשתות והגנה כדי לוודא שהם לא יוכלו להיכנס לחלקים מסוכנים של הבית. חשוב להפוך את הבית

קרא עוד »
עו"ד לענייני משפחה אזור המרכז

דיני משפחה כוללים את החוקים והתקנות הנוגעים למשפחה כמוסד. זה כולל נישואים, ילדים ורכוש. עורך דין לענייני משפחה הוא איש מקצוע המסייע ללקוחות בבעיות בדיני

קרא עוד »